Uygulama İle İlgili Sorunuz Mu Var? Bize Soru Sorun

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

Mezoterapide küçük miktardaki ilaçlar mikroenjeksiyon yöntemi ile direkt problemli bölgeye verilir. Bu şekilde sistemik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür ve tedaviden maksimum fayda sağlanır.

Batı Ataşehir Mezoterapi

Mezoterapi Uygulamaları

  • Saç Mezoterapisi: Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler. Besin ögeleri içeren enjektör yardımıyla, saç derisine bir sıvı enjekte edilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının hızını oldukça artırır. Saç foliküllerini de canlandırırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder.
  • Yüz Mezoterapisi (Mezolifting): Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direkt cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini artırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.
  • İğnesiz Mezoterapi: Son yıllarda sıkça tercih edilen iğneli mezoterapi uygulamasına alternatif olarak geliştirilen iğnesiz mezoterapi ile artık ağrı ve acı olmadan cildi yenilemek mümkün.
  • Selülit mezoterapisi: Selülit tedavisinde mezoterapi ile 4-10 hafta süre içinde, haftada bir uygulama ile başarılı sonuçlar alınır. Tedavi diyet ve egzersiz ile desteklenirse sonuçları oldukça kalıcıdır.

Mezoterapi ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Her hastanın kendisine özel olarak kullanılan tek kullanımlık iğneler ile hastaya uygun görülen solüsyonlar bölgeye uygulanır.Sık sık uygulama yapılacak olan bölgede enjeksiyonun rahatlıkla yapılması için bazen mekanik bir tabanca kullanarak uygulanabilir.Tedavinin ihtiyaç olduğu bölgedeki orta katmandaki cilde doktor tarafından açılı olarak enjeksiyon uygulanır. Enjeksiyon yapılan bu bölgeye çok küçük miktarlarda solüsyon enjekte edilir. Bölgenin ihtiyacına göre daha fazla mezoterapi seansı yapılabilir.

Mezoterapi Faydaları Nelerdir?

Mezoterapi, uygulama yerine göre birçok farklı şekilde fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. Uygulandığı bölgelerde çatlak, kırışıklık, güneş lekesi, cilt lekesi, cilt sorunları, bölgesel yağlanma, selülit gibi birçok problemi çözümleyerek ortadan kaldırılabilmelerini sağlıyor. Kellik olan bölgede yeniden saç çıkarmayı sağlar. Vücudunuzun herhangi bölgesinde meydana gelen akut ağrılar veya kronik ağrıları giderir. Bazı damar sorunlarına ve spor yaparken meydana gelen yaralanmalara iyi gelebilmektedir.

Mezoterapi Fiyatı

Mezoterapi fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Kliniğimiz
Güzellik Merkezi

WHATSAPP

HEMEN ARA

KAMPANYA

INSTAGRAM

Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.

Özel indirim ve kampanyalardan faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.

Özel indirim ve kampanyalardan faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.